Informacja techniczna
Dopuszczalna tolerancja wymiarów gabarytowych (długość i szerokość) frontów i mebli wynosi +/- 2 mm. Grubość elementu może nieco odbiegać od zakładanej ze względu na zastosowaną technologię wykonania (np. stosowanie folii o różnych grubościach).
Dla frontów o wysokości do 800 mm dopuszczalna jest strzałka ugięcia 2 mm, przy frontach o wysokości większej firma nie daje gwarancji stabilności wyrobów (ze względu na właściwości materiału) bez zastosowania specjalnych elementów napinających. W asortymencie frontów z rysunkiem drewna mogą wystąpić pewne różnice w usłojeniu i odcieniu na każdym z elementów (dotyczy w szczególności frontów o małych wymiarach gabarytowych). Dopuszczalne są niewielkie wady powierzchni, wynikające z technologii wykonania, nie wpływające na ogólną estetykę frontu.
Fronty meblowe mogą być stosowane w pobliżu sprzętu AGD będącego źródłem ciepła, o ile jest to sprzęt do zabudowy z chłodzonymi ściankami bocznymi lub zastosowany jest dodatkowy element ekranujący. Nieprawidłowo działający sprzęt AGD (nadmierne rozgrzewanie) może spowodować odklejanie się folii meblowej lub lakieru z frontu. Nie jest to podstawą do reklamacji.
Niedopuszczalne jest uchylanie drzwi zmywarki natychmiast po skończonym cyklu pracy w celu szybszego odparowania jej wnętrza. Gorąca para wodna może uszkodzić powierzchnię frontu, blatu, mebli, a w szczególności spoinę klejową i spowodować odklejenie się. Takie uszkodzenie frontu nie podlega reklamacji.
Fronty oklejane foliami w wysokim połysku posiadają folię ochronną, którą należy usunąć po zawieszeniu elementu. Powierzchnia tych frontów może być czyszczona nie wcześniej niż 4 tygodnie po usunięciu folii ochronnej. Fronty czyścić można miękką szmatką nasączoną ciepłą wodą z niewielkim dodatkiem zwykłego płynu czyszczącego. Należy unikać używania nadmiernego nacisku na powierzchnię frontu lub blatu. Płyn czyszczący nie powinien zawierać: węglowodorów aromatycznych, estrów, ketonów lub alkoholu powyżej 25%. ponadto nie zaleca się używania płynów wyprodukowanych na bazie octu, a także posiadających właściwości ścierne.
Do czyszczenia i pielęgnacji wszystkich elementów mebli zaleca się stosowanie wody z dodatkiem płynów do mycia oraz pielęgnacji drewna, jak również przeznaczonych do tego celu środków jak np. PRONTO, woski pszczele, kremy. Nie należy używać środków wyprodukowanych na bazie rozcieńczalników i alkoholi (np. aceton, spirytus, wszelkiego typu rozcieńczalniki), jak również środków czyszczących o właściwościach ściernych (pasty, proszki, mleczka, itp.).
Mimo stosowania nowoczesnych technologii, ostrych rygorów technologicznych oraz szerokich starań zabezpieczających zdarza się, iż na wyrobach przez nas proponowanych pojawiają się wady. W przypadku reklamacji lub domówienia w późniejszym terminie może nastąpić pewna rozbieżność kolorystyczna względem kolorystyki frontów w pierwotnym zamówieniu co nie jest podstawą do reklamacji. Wstępnej weryfikacji składanych reklamacji należy dokonywać w sposób opisany w PN-F-06001-3:1994, która metodykę oceny wzrokowej określa następująco:
„powierzchnie oceniane powinny być w takim położeniu, w jakim znajdują się w meblu w trakcie prawidłowego użytkowania i jasno oświetlone światłem równomiernie rozproszonym. Oceniający powinien patrzeć na powierzchnię z odległości użytkowej, tj. od 0,5 do 1,0 m pod dowolnym kątem. Zaleca się, aby oceniający w trakcie oceny zmieniał kąt, pod którym ogląda powierzchnię (element pozostaje nieruchomy). Wpływ na końcowy wynik oceny mogą mieć tylko wady widoczne przy zachowaniu opisanych warunków”. przestrzeganie wszystkich postanowień, wskazówek dotyczących montażu, eksploatacji, czyszczenia zawartych w niniejszej informacji pozwoli na osiągnięcie długiej żywotności oferowanych przez firmę mebli. Firma nie ponosi odpowiedzialności za problemy wynikłe z nie zapoznania się z informacją techniczną dotyczącą wyrobów.